Weekend 05/06.11.2011 > podsumowanie
22Seniorki UKS „MOSiR” Jasło w kolejnym meczu ligowym spotkały się we własnej hali z zespołem PBS Bank SANOCZANKA Sanok. Po zaciętym pojedynku nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo 3:1 (25:19 25:12 20:25 25:19). Set  pierwszy dzięki wyrównanej i dokładnej grze całego zespołu zakończył się zwycięstwem gospodyń .W drugim secie, nasze zawodniczki zdecydowanie przyspieszyły grę. Dodatkowo skutecznie punktowały zagrywką Agnieszka Ćwięka i Gabriela Macek tak, że set zakończył się wysoką wygraną do 25:12.Widmo wygrania spotkania 3:0 przez zespół, oraz trudy rozegranych spotkań w godzinach  przedpopołudniowych  przez kadetki występujące w zespole seniorek, usztywniło cała drużynę i pomimo dokonanych przez trenera zmian w drużynie, nasze dziewczęta  nie były w stanie podjąć wyrównanej walki na siatce przegrywając seta. W secie czwartym gra się odwróciła .Nasz zespół mozolnie, z dużymi trudnościami zdobywał  kolejne punkty nie dając Sanoczance możliwości  wyjście na  prowadzenie do końca seta. W tej partii serią udanych zagrywek popisała się Katarzyna Marcisz.
UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Agnieszka Ćwięka, Anna Pociask, Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewalska (libero), Marta Cichoń, Monika Frydrych, Karolina Jurusik, Angelika Rakoczy.

Turniejem w Krośnie kadetki zakończyły pierwsza rundę fazy eliminacyjnej o zakwalifikowanie się do grupy finałowej. W  pierwszym meczu spotkały się z UKS Gimnazjum Dębowiec wygrywając zdecydowanie 2:0 (25:11, 25:15). Set pierwszy to zdecydowana przewaga naszego zespołu. W drugim secie do stanu 12:12 toczyła się  wyrównana walka na siatce. Ten fragment meczu obfitował w szereg nie wymuszonych błędów popełnianych przez obie drużyny. Po uporządkowaniu gry przez nasze zawodniczki i skutecznej zagrywce Karoliny Mitoraj końcówka seta należała do UKS „MOSiR” Jasło. W wyjściowej szóstce w tym meczu dobre spotkanie rozegrała Justyna Kosiba. Mecz z drużyną gospodarzy rozpoczął się od spokojnej skutecznej gry do stanu 20:16. Od tego momentu cały zespół całkowicie stracił koncepcję gry, w konsekwencji  przegrał seta do 23. W drugim secie gra była prowadzona przy stałej przewadze naszych zawodniczek i pewnym zwycięstwem do 17. Set trzeci rozpoczął  się od wysokiego prowadzenia zawodniczek Karpat 5:0. Od tego momentu zaczęła się punktowa pogoń zawodniczek UKS „MOSiR” Jasło, tak że nasze zawodniczki doprowadziły do stanu 14:13. Niestety nie wykorzystały pierwszej piłki meczowej. Końcówka seta po dużych emocjach i dramaturgii spowodowanej błędnymi decyzjami sędziów przy kolejnych piłkach meczowych dla naszego zespołu zakończyła się zwycięstwem Karpat 21:19.
UKS „MOSiR” Jasło - Karpaty MOSiR Krosno
1:2 (23:25, 25:17, 19:21)
UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Karolina Jurusik, Justyna Kosiba, Karolina Mitoraj, Angelika Osiewlska (libero), Monika Frydrych, Angelika Rakoczy, Anna Warchoł, Gabriela Duda, Magdalena Michalska.

Dodane przez Maro dnia listopad 06 2011 18:50:113294 Czytań - Drukuj