Eotvos DSE Debrecen

Federata e Volejbollit e Kosovës

Weekent 12/13.10.2013 > podsumowanie
22

W mocno eksperymentalnym składzie rozpoczął III ligowe rozgrywki zespół seniorek UKS „MOSiR” Jasło. W pierwszym meczu, rozgrywanym w sobotnie popołudnie na hali MOSiR, nasz zespół przegrał z jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek, zespołem AZS UR Rzeszów 0:3 (16:25, 19:25, 14:25). Byłe II ligowe zawodniczki występujące w zespole akademiczek zdecydowanie górowały w ataku i na zagrywce. Dobra gra w obronie i na bloku naszego zespołu spowodowała w miarę wyrównany pojedynek w secie I i II. Set III to zdecydowana przewaga bardziej doświadczonych i wyróżniających się wzrostem przeciwniczek.
UKS „MOSiR” Jasło: Justyna Kosiba (kapitan), Katarzyna Marcisz, Kinga Książek, Beata Kurczaba, Monika Frydrych, Magdalena Michalska, Angelika Osiewalska (libero), oraz Aleksandra Gądek, Adriana Skuba.
Trener: Leszek Wierzgacz

W niedzielę, młodziczki UKS „MOSiR” Jasło rozegrały swoje kolejne ligowe mecze. Na Sali II LO Jasło, w pierwszym spotkaniu zmierzyły się z UKS 15 Gimnazjum nr 1 - Polonia Przemyśl, pokonując swoje przeciwniczki 2:0 (25:12,2 5:8). Jaślanki świetnie radziły sobie w każdym elemencie gry. Szczególnie dominowały mocną i skuteczną zagrywką. Podobny przebieg miał drugi mecz rozgrywany przez nasze zawodniczki z zespołem MUKS Olimp Czudec. Od samego początku jaślanki zyskały olbrzymią przewagę dzięki zagrywce Darii Pykosz. Pierwszy set zakończył się miażdżącym wynikiem 25:2. W drugim secie przeciwniczki zmobilizowały się i zaczęły atakować jaślanki, lecz nasz zespół skoncentrował się i zwyciężyły 25:14, a tym samym wygrał cały mecz 2:0.
UKS „MOSiR” Jasło: Patrycja Maczuga (kapitan), Anna Dzik, Gabriela Juszczyk, Daria Pykosz, Aleksandra Michalec, Ewelina Gomułka, Weronika Kosiba (libero), oraz Izabela Dąbrowska, Renata Szary, Anna Pec.
Trener: Tomasz Janusz

Dodane przez Maro dnia październik 14 2013 10:25:143385 Czytań - Drukuj