Weekend 26/27.09.2015 > podsumowanie
1Kadetki UKS „MOSIR” Jasło pojedynkiem z lokalnym rywalem UKS Gimnazjum Dębowiec, zainaugurowały sezon ligowy. W przedmeczowych przewidywaniach trudno było wyłonić faworyta, ponieważ jaślanki po udanym poprzednim sezonie w przedligowym turnieju wypadły gorzej od zawodniczek z Dębowca. Drużyna z Jasła wyszła na parkiet w ustawieniu z Anną Dzik na rozegraniu, Martyną Trojan na środku i Patrycją Maczugą na pozycji libero.
Pierwszy set rozpoczął się od serii trudnych zagrywek Oli Michalec i problemem z odbiorem przez zawodniczki z Dębowca. Dało to kilkupunktową przewagę, którą jaślanki konsekwentnie utrzymywały do końca seta, wygrywając 25:21. W secie drugim, to Dębowiec objął prowadzenie, ale coraz lepsza gra jaślanek, poparta skutecznymi atakami, pozwoliła przejąć prowadzenie, konsekwentnie powiększać przewagę i wygrać pewnie seta 25:16.
Podsumowując, wygrany mecz cieszy, ale w grze jaślanek drzemią jeszcze duże, niewykorzystane możliwości. Na wyróżnienie zasłużyły Aleksandra Michalec i Martyna Trojan.
Po meczu trener Tomasz Janusz powiedział: „Cieszę  się, że od zwycięstwa rozpoczynamy rozgrywki ligowe. W tym meczu bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka  oraz skutecznie wyprowadzony kontratak po dobrej grze w obronie. Te elementy gry pozwoliły jasielskiej drużynie na gładkie zwycięstwo w tym pojedynku”.

UKS ”MOSiR” Jasło – UKS Gimnazjum Dębowiec 2:0 (25:21, 25:16)

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Michalec (kapitan), Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Martyna Trojan, Anna Dzik, Patrycja Maczuga (libero), oraz Natalia Setlak, Agata Samborska, Martyna Bek.

Andrzej Tenerowicz

Dodane przez Maro dnia wrzesień 28 2015 17:51:272429 Czytań - Drukuj