Weekend 10/11.10.2015 > podsumowanie
22W drugiej kolejce podkarpackiej ligi juniorek zawodniczki UKS „MOSiR” Jasło zmierzyły się z zespołem Karpat MOSiR Krosno.
O pierwszym secie jaślanki chciały by jak  najszybciej zapomnieć. Żaden element gry nie funkcjonował należycie. Zawodniczki z Krosna szybko osiągnęły dużą przewagę. Pod koniec seta jaślanki odrobiły kilka punktów, ale i tak wyraźnie przegrały 25:15. W drugim secie gra się wyrównała, ale w dalszym ciągu to krośnianki dominowały, utrzymując przez cały czas kilkupunktową przewagę i wygrywając 25:21. W trzeciej partii role się odwróciły. Jaślanki poprawiły organizację gry, dobrze broniły, wyprowadzały coraz więcej kończących ataków. Poprawna gra pozwoliła cały czas utrzymywać bezpieczną przewagę i wygrać seta 25: 19. Wydawało się, że jaślanki pójdą za ciosem, ale tak się nie stało. Pomimo przewagi przez większość seta, to ostatnie punkty zdobyły ambitnie walczące siatkarki z Krosna i to one cieszyły się z wygranego meczu.

UKS „MOSiR” Jasło - Karpaty MOSiR Krosno 1:3 (15:25, 21:25, 25:19, 24:26)

UKS „MOSiR” Jasło: Monika Zając (kapitan), Anna Dzik, Kinga Książek, Adrianna Skuba, Magdalena Michalska, Martyna Trojan, Aleksandra Gądek (libero) oraz, Karolina Przewoźnik, Monika Jędrzejczyk
Trener: Adam Pasterz

Kolejne dwa mecze ligowe rozegrały kadetki UKS „MOSiR” Jasło.
W pierwszym nasze siatkarki zmierzyły się z silnym zespołem Developres SkyRes V LO Rzeszów, mającym aspiracje do walki o tytuł mistrza Polski kadetek. Już pierwsze piłki pokazały klasę przeciwniczek. Perfekcyjny blok i mocny atak odebrały wiarę w zwycięstwo jaślankom, które nie były w stanie nawiązać równorzędnej gry w tym spotkaniu.
Drugi mecz miał całkiem inny przebieg. Wysoki zespół MKS MOS V LO Rzeszów nie potrafił dotrzymać kroku dobrze grającym siatkarkom z Jasła.
Poprawna zagrywka, dobra gra w obronie, dużo kończących ataków zagwarantowało pewne zwycięstwo i pozwoliło umocnić się na  drugim miejscu w ligowej tabeli z realną szansą na awans do grupy finałowej.

UKS „MOSiR” Jasło - Developres SkyRes V LO Rzeszów 0:2 (11:25, 12:25)
UKS „MOSiR” Jasło - MKS MOS V LO Rzeszów 2:0 (25:13, 25:15)

UKS „MOSiR” Jasło: Aleksandra Michalec (kapitan), Weronika Kosiba, Daria Pykosz, Ewelina Gomułka, Kinga Buba, Martyna Trojan, Patrycja Maczuga (libero), oraz Karolina Przewoźnik, Natalia Setlak, Agata Samborska, Natalia Wolan, Martyna Bek.

W roli gospodarza, dwumeczem z zespołami z Rzeszowa rozpoczęły grę w Podkarpackiej lidze Młodziczek zawodniczki UKS-u. W pierwszym secie z RKS Bolesław jaślanki grały bardzo nierówno, prowadzenie przechodziło raz na jedną stronę, raz na drugą. Większą dokładność w końcówce seta wykazały gospodynie, wygrywając tę partię. Drugi set rozgrywany był przy stałej przewadze  naszych zawodniczek, przyjezdne miały bardzo duże problemy w przyjęciu zagrywki trudnej zagrywki.
W drugim spotkaniu z zespołem MKS V LO to rzeszowianki w całym meczu  dominowały na boisku.Trudna zagrywka, oraz siła ataku nie pozwoliła na nawiązanie gospodyniom równorzędnej  gry z wyrównanym zespołem V LO. W naszym zespole dobre zawody rozegrały Ola Michalec, oraz Daria Pykosz.

UKS „MOSiR” Jasło - RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:21, 25:10)
UKS „MOSiR” Jasło - MKS MOS V LO Rzeszów 0:2 (14:25, 16:25)

UKS „MOSiR” Jasło: Julia Warchoł, Daria Pykosz, Karolina Kopera (kapitan), Aleksandra Michalec, Kamila Cholewiak, Julia Adam, Emilia Osika, Joanna Bernacka (libero), Katarzyna Filipek, Gabriela Karamon.

Dodane przez Maro dnia październik 12 2015 09:45:422632 Czytań - Drukuj